View Single Post
Old 12-13-2010, 11:31 AM  
lazycash
Troll Patrol
 
Industry Role:
Join Date: Aug 2002
Location: Local Socal
Posts: 15,214
Quote:
Originally Posted by NEW XTC View Post
Yes I take the product every day and love it. The $60 a month for a months supply is actually an amazing selling factor for the program.

As a meal replacement the consumer actually saves more than 60 bucks a month.

Skip Jack in the Box where you will spend 4-6 bucks for lunch.


Click here to see info about the product:

http://gorich.124online.com/fru/pg/3...4/default.aspx










.
Lol, so you're going to use eating fast food as a comparison? The product looks ok, but there's a million meal replacement diet supplements out there, and most of the high quality ones are far less expensive than Natraburst. Seems like your typical health product mlm startup, create a product and grossly overprice it and then focus hard on recruiting. $60 for 18 ounces, please.
__________________
"WTF, on google you can find the answer to every question in human history, EXCEPT how to convert cams..

Its crazy..."

VenusBlogger
lazycash is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote